نتیجه بازی تراختور سایپا – تراکتورسازی سایپا هفته بیست و هفتم فوتبال لیگ برتر

تراختور 0 – سایپا 1

باخت تلخ با حضور 15 هزار تماشاگر

دیدار دو تیم تراکتورسازی و سایپا کرج از هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه کرج با حضور بیش از 15 هزار هوادار آذربایجانی تراکتور برگزار شد. نیمه اول دیدار دو تیم با تساوی صفر صفر به پایان رسید اما این تیم سایپا بود که با تک گل نیمه دوم خود توانست تراکتور را شکست دهد.
شرایط نا مساعد جوی و بارش شدید باران هم مانع این شد که دو تیم بازی خوبی را به نمایش بگذارند. نکته جالب این بود که داور مسابقه در دقیقه 75 قصد تعطیلی مسابقه را داشت که پس از اعتراض مایلی کهن سرمربی ساپیا منصرف شده و به ادامه بازی پرداخت

هارداسان تراختوروم ؟؟؟؟؟

امروز روز بارانی بود، بارانی که باعث شد مایلی کهن در سایپا بماند، ولی ما بهونه نمی گیریم، که باران باعث شد ما ببازیم. نه خیر، ما باختیم چون خوب نبودیم، اونها بیشتر صاحب توپ بودند و اونها بیشتر حمله کردن و مزد زحماتشان را گرفتند. چند هفته ای هست که دیگر از آن تراختور هجومی خبری نیست، چند هفته ای هست، که درسته نتایج به نفع ما هستند ولی بازی را در اختیار حریفان می گذاریم. شاید سرمربی تیم ترجیح می دهد تا بد بازی کنیم و ببریم تا خوب بازی کنیم و ببازیم..؟؟

ما دوبار دربرابر مایلی کهن شکست خوردیم ولی در دو بازی کاملا متفاوت، در بازی اول ما چنان بودیم که سایپا فقط و فقط دوتا موقعیت داشت و برد ولی تراختور چوب بد شانسی خود را خورد. ولی در این بازی ما بد بودیم، و شاید اگر شانس نمی آوردیم و دروازبانی مثل ثابتی نداشتیم گل های بیشتری را در حضور 13000 تماشاگر تورک کرجی می خوردیم. سوالات زیادی به ذهن می رسند، ولی همیشه در حاشیه می مانند چون ما همواره بازی را تحت تاثیر حضور عاشقانه خود قرار می دهیم، تیم ما چند صباحی هست که آن تراختور همیشگی نیست، من هم مثل همه ی شماها در حسرت بازی های نیم فصل اول هستم، که پیروزی را در آزادی اسیر حملات خود کرده بودیم، شاهین را در بوشهر به زانو در آوردیم و….

باید نشست و دید آیا می خواهیم هر آنچه بافتیم در بازی های آینده پنبه کنیم؟!

آقای کمالوند ، کجاست تراختور ما؟!!!

.

https://i1.wp.com/worldbook.ir/wp-content/2009/10/tiraxtur.jpg

حاشیه های بازی تراکتور سایپا

* بی سابقه ترین حادثه سال ۸۸ در ورزش فوتبال را طرفداران تیم تراختور با تسخیر ورزشگاه کرج رقم زدند.

* از ۲۰ هزار طرفدار حاضر در ورزشگاه ۱۸ هزار نفر طرفدار تراختور بودند. این در حالی بود که تراختور میهمان بود .

* علی دایی در اول بازی مورد تشویق هواداران تراختور قرار گرفت. تراختوری ها نشان دادند افتخاراتشان را تنها نمی گذارند.

* تعدادی از هواداران سایپا در آغاز بازی با آوردن پلاکارتی مبنی بر اینکه تیم سایپا نیز تیم ترکهاست باعث تشویقشان از سوی تراختوری ها شدند. هرچند آنها نتوانستند این پلاکارت را نصب کنند.

*به ازای هر یک هوادار سایپا ۹ هوادار تراختور در ورزشگاه حضور داشت.

*بارش باران به حدی بود که داور در دقیقه 78 تصمیم به قطع بازی گرفت اما با اعتراض مربیان و بازیکنان سایپا از تصمیم خود صرف نظر کرد و بازیکنان دو تیم را به زمین فرا خواند.

* اسکوربورد ورزشگاه که از دقیقه 40 روشن شده بود در دقایق آغازین نیمه دوم به علت قطع برق ورزشگاه خاموش شد و در این نیمه بازی 45 دقیقه بدون نور برگزار شد به حدی که عملکرد بازیکنان تحت تاثیر قرار گرفته بود.

* محمد مایلی کهن در آغاز نیمه دوم با 2 دقیقه تاخیر وارد زمین شد.

* تیم سایپا در کرج حکم میهمان را داشت و این امر به مذاق خبرنگاران کرجی خوش نیامده بود و آنها با اخباری که مخابره کرده اند سعی در تخریب چهره هواداران تراختور دارند.(بقيه در ادامه)

* ورزشگاه مملو از هواداران تراختور بعد از شدت گرفتن باران نیمه خالی شد و تعداد هواداران به شدت کاهش یافت.

* شعارهایی که در ورزشگاه داده می شد برخلاف بازیهای قبلی که در تلویزیون آذربایجان شرقی به گوش بینندگان نمی رسید در این بازی شنیده می شد.

شعارهایی در آستانه روز جهانی زبان مادری داده شد. همچنین پارچه نوشته هایی نیز در این زمینه در ورزشگاه آورده شده بود.

* باشگاه سایپا که به توجه به بافت جمعیتی کرج یک تیم ترک محسوب می شود به زبان ترکی و در چهار قسمت ورزشگاه به طرفداران تراختور خوش آمد گفته بود.

* به نظر می رسد با وجود تیم سایپای کرج (شهر ترک نشین) تیم پاس همدان (ترک نشین) باید این تیم ها نیز از حمایت های آذربایجانی ها بهره مند شوند. هرچند یقینا نماد آذربایجانی ها تراختور می باشد

* فراز کمالوند از فرصتهای توقف بازی برای ارتباط با بازیکنان استفاده می کرد.
* در اواسط نیمه اول این بازی اتفاق جالب توجهی رقم خورد. دو نوجوان که مسئول حمل برانکارد بودند برای خارج کردن بازیکن مصدوم تیم سایپا از زمین به سرعت در حال دویدن بودند که به ناگاه برانکارد ازدستشان افتاد.

* مربیان تیم تراکتورسازی در نیمه دوم تیمشان با یک گل از سایپا عقب افتاده بود اعتقاد داشتند شرایط جوی مهیای ادامه بازی نیست و داور باید مسابقه را قطع کند اما داور بدون توجه به اعتراض های آنها مسابقه را ادامه داد.

* نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی و افشین قطبی از تماشاگران ویژه دیدار امروز سایپا – تراکتور سازی بودند.

* مایلی کهن در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد:باید دست طرفداران تراختور را بوسید که تیم خود را تنها نمی گذارند. به عقیده وی این طرفداران بزرگترین سرمایه تیم تراختور هستند.

* طرفداران تراختور با تشویق کرج و تیم سایپا در اول بازی جوانمردی را و وحدت آذربایجانی ها را نمایش دادند.

*یکی دیگر از حاشیه این بازی استفاده مکرر گذارشگر بازی از جمله سلام به تبریز های عزیز به جای آذربایجان و بعد در سایت های اینترنتی بود . تا نشان دهد که در کزج هیچ تورکی وجو ندارد

* مایلی کهن گفت که قطع بازی از سوی داور اشتباه بود

سایپا – تراکتورسازی/ ماهیگیری در سد کرج

پس از تعطیلی چندین روزه لیگ کشور لیگ دوباره از 4 شنبه شروع به کار کرد .تراکتور که در بازی قبلی خود در تبریز ملوان را دو بر یک با گل پولادی شکست داده بود به مصاف سایپایی میرود که در بازی قبلی خود با نتیجه سنگین 4 بر 0 مقابل صدر نشین لیگ بازی را واگذار کرد.دراین بازی از یک سو سایپا آمده است تا شکست سنگین خود در بازی قبل را مقابل تراکتور جبران کند تا هم به بقای سر مربی خود مایلی کهن که از طرف باشگاه اولتیماتوم داده شده است برسد و از طرفی هم تراکتور میخواهد به روند رو به رشد خود ادامه دهد  .در دور رفت در تبریز سایپا توانسته بود تراکتور را در حضور تماشاگرانش شکست دهد و تراکتور در کرج میخواهد انتقام آن روز را بگیرد  .رویارویی کمالوند و مایلی کهن از 2 نسل متفاوت هم از جذابیتهای این بازی به شمار میرود.

در پی اعلامیه ای که از طرف تورکهای تهران و کرج داده شده امیدواریم در این بازی استقبال خوبی از طرف تورکهای مقیم کرج و تهران بشه بی شک هوادارانی نیز از تیریز و ارومیه و اردبیل و… خود را برای این بازی خواهد رساند .
تراکتور با برد در این بازی این شانس را دارد که در صورت باخت تیم استیل آذین مقابل حریفش خود را به رده پنجم جدول برساند.و سایپا هم در شرایط برد در این بازی خود را از پایین جدول به بالا بکشاند.تراکتور در بازیهای خارج از خانه بازیهای خوبی به نمایش گذاشته و امید میرود در این بازی نیز بازی خوبی را به نمایش بگذارد.

دیدار تیم های سایپا و تراکتورسازی تحت حضور پرتعداد هواداران تراکتورسازی و همچنین برکناری محمد مایلی کهن قرار گرفته و همین مساله بر جذابیت های این بازی می افزاید
سایت گل- سایه سنگین ارنی براندتس هلندی بالای سر محمد مایلی کهن می چرخد و اگر ناکامی سایپا در این هفته به دهمین بازی اش هم برسد بعید است که کوشا و مدیران سایپا دیگر علاقه ای به ادامه دادن این مسیر با حاجی مایلی و نادر فریادشیرانی داشته باشند که فقط از زمین و زمان ایراد می گیرند ولی نگاهی ولو کوتاه به خود و این نتایج افتضاح نمی کنند.
نتایج سایپا باعث شد مدیریت این تیم که از ابتدا شعار اخلافق مداری و بی توجهی به نتیجه را سرلوحه کار خود قرار داده بود اخلاق زده شود و تصمیم بگیرد تا فکری به حال اوضاع بحرانی تیمش کند.تراکتورسازی هم می تواند از این اوضاع گل آلود سایپا استفاده کند و از آنها انتقام بگیرد، انتقام از تیمی که آنها را در تبریز و مقابل بیش از 90 هزار تماشاگر شکست داد و اولین و تا اینجای کار آخرین باخت خانگی آنها را رقم زده است.
سایپا در خانه بد نتیجه نگرفته و به طور میانگین از هر بازی توانسته نصف امتیازات را جمع کند ولی تراکتورسازی خارج از تبریز هنوز نتوانسته میانگین امتیاز اش از هر بازی را به عدد یک برساند ولی این بازی قضیه اش خیلی فرق می کند. اگرچه این بازی هم مانند بقیه بازیهای تراکتورسازی بیش از این که تحت تاثیر مسائل فنی قرارداشته باشد زیرسایه حضور تماشاگران این تیم قرار می گیرد.
ستاره محمد حسن ابراهیمی، مهاجم جوان تراکتورسازی که مداوم گل می زند و برایش رقبا فرقی با هم ندارند.

Advertisements

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google+ foto

Google+ hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

w

%s qoşulma

%d bloqqer bunu bəyənir: